ZDRAVÝM POHYBEM PROTI BOLESTI ZAD PRO ŠKOLY

Kurz věnovaný prevenci a samoléčbě bolesti zad.

Každá práce se podepisuje na našem těle. A platí to i pro učitele. Dlouhé stání před tabulí střídá dlouhé vysedávání nad písemkami. Ostatně, bolest zad je hned po stresu druhým nejčastějším zdravotním neduhem, kterého se učitelé obávají. Pomozte jim zbavit se bolesti!

POZOR: Je-li k dispozici oddělená místnost, je možné navázat individuální terapií. Trvá 30 minut, což je čas dostatečný pro terapii a konzultaci pro jednu osobu.

Délka kurzu: kurz trvá 120 minut - 60 minut věnujeme teorii, 60 minut praktickým cvičením

Místo konání: sídlo Vaší školy nebo naše školicí střediska v centru Prahy a Brna

Cena kurzu: Cenu kurzu stanovujeme individuálně. Vyplňte prosím níže poptávkový formulář a my se Vám co nejdříve ozveme.

Potřebné vybavení: Doporučujeme spíše volnější oblečení

Sedíme u počítače, sedíme v autě a často sedíme nesprávně. To si vybírá svou daň. Tou jsou nejčastěji bolesti bederní a krční páteře, které mohou dále způsobovat bolesti hlavy, ramen, kyčlí a dalších částí našeho těla.

Zjistěte, jak tyto potíže vznikají, a naučte se je nejen léčit svépomocí, ale dokonce jim i předcházet. Zbavte se nepříjemných potíží, které velmi často omezují v běžném životě.

OSNOVA

V teoretické části kurzu se naučíte:

• vše o vzniku svalové bolesti a faktorech, které k ní přispívají
  • jak sedavé zaměstnání ovlivňuje náš pohybový aparát
  • jaké jsou vztahy a souvislosti mezi dýcháním, pálením žáhy a pánevním dnem
  • jaké jsou nejčastější příčiny bolestí čelistního kloubu a jaká je jejich léčba
  • jak vypadá ideální nastavení těla vsedě a ve stoji

V praktické části kurzu se naučíte:

• jak správně držet tělo, jak správně sedět i konkrétní cviky, které vám uleví od bolestí
  • aktivovat nitrobřišní tlak, který je prevencí před výhřezem ploténky
  • jak předcházet obtížím správným držením těla
  • správné pohyby, které vám pomohou, třeba i při sezení v kanceláři nebo v autě