SPORTEM OPĚT KU ZDRAVÍ PRO ŠKOLY

Kurz věnovaný základům a principům zdraví prospěšného sportování.

Sportem ku zdraví, nebo k trvalé invaliditě? Určitě už jste slyšeli obě varianty tohoto rčení. A my se na našem kurzu postaráme o to, aby 100% platila jen ta první z nich. Na kurzu s vámi probereme, jaký vztah mezi sebou a k sobě mají stavba těla, věk, funkční předpoklady a sportovní a pohybové aktivity.

Délka kurzu: Celkem 120 min. Z nich 70 minut věnujeme teorii, 50 minut praktickým cvičením

Místo konání: sídlo Vaší školy nebo naše školicí střediska v centru Prahy a Brna

Cena kurzu: Cenu kurzu stanovujeme individuálně. Vyplňte prosím níže poptávkový formulář a my se Vám co nejdříve ozveme.

Co potřebujete: Doporučujeme spíš volnější oblečení

Díky kurzu zjistíte, jaký sport je pro vás vhodný, na co si dát pozor, abyste si sportováním neublížili. Pokud jste na začátku, dozvíte se, jak se sportem začít, i to, jaké jsou klady a zápory jednotlivých sportů. Probereme sportování po úrazech a při onemocněních pohybového aparátu. Prostor bude i pro individuální doporučení.

OSNOVA

• V teoretické části kurzu se dozvíte:
    • jaké jsou benefity, ale i rizika sportovních aktivit
    • jak vybrat sport vhodný právě pro vás
    • na co nezapomenout, když se sportem začínáte nebo naopak končíte
    • do čeho se pustit, když nás trápí poruchy pohybové soustavy nebo jiná onemocnění
    • odpovědi na vaše individuální otázky
  • Na teoretickou část pak navážeme prakticky:
    • vyzkoušíme si různé typy strečingu a automobilizace (15 minut)
    • provedeme testy na mobilitu kloubů (15 minut)
    • zkusíme si testy pohybových předpokladů (10 minut)
    • nacvičíme správné nastavení těla (10 minut)